IPA Eesti uudised

Valgehobusemäel selgitasime parimad diskgolfi mängijad ja autoorienteerujad

2015 08 22 08 58 59Reedel, 21. augustil kogunesid meie aktiivsemad liikmed koos perede-sõpradega ja sõbrad Leedust Valgehobusemäel, et maha pidada esimene IPA Eesti osakonna diskgolfi võistlus ja järgmisel päeval avastada "Euroopat Eestis" läbi autoorienteerumise.

Diskgolfi võistluse võitis IPA-sõber Tanel. Lisavisete abil tuli teisele kohale Marek ja kolmandale kohale Kristi. Kohtunikeks olid Albu valla vallavanem Kalju Kertsmik ja Järva-Jaani valla vallavanem Arto Saar.

Ühiselt otsustati, et diskgolfi võistlust hakkame korraldama igal aastal ja Arto Saar tegi ettepaneku korraldada järgmisel aastal võistlus Järva-Jaanis.

Autoorienteerumise 310 kilomeetri pikkusele trassile, mis viis läbi Rootsi, Saksa, Norra ja Pariisi, startis laupäeva hommikul 9 võistkonda. Starditi 10minutiliste vahedaga, kus iga etapi lõpus tuli läbi teha ka lisakatse - autol ratast vahetada, kaaslast käruga vedada, erinevate ratastel liiklusvahenditega sõita, metsas matkata, pilte teha ja oma liiklusalaseid teadmisi kontrollida. Teekonda läbides tuli olla ka tähelepanelik, et leida etteantud objekte ning näidata üles arvutamisoskust, et püsida etteantud keskmisel kiirusel, sest iga minut vähem või rohkem andis etapi lõpus miinuspunkte.

Autoorienteerumise parimad: I koht - Marek, Janek, Merche ja Rainer, II koht - meie sõbrad Leedust: Audrius, Saulius, Laimutis, Rolandas, Jurate, Reda ja Irina, III koht - Ain ja Lauri.

Autoorienteerumist oli kajastamas ka Kanal 2 uudisteprogramm "Reporter".

Suurimad tänud kõigi osalejate poolt Uno Laasile ja tema perele ning kõigile teistele, kes aitasid sellist vahva üritust ja mõnusat nädalavahetust organiseerida.